مرکز کاریابی و توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور


سازمان مدیریت صنعتی با تکیه بر تجربه پنجاه و پنج ساله خود در حوزه های آموزشی، مشاوره و پژوهش مدیریت در کشور با هدف تحقق رسالت خود " کمک به توسعه ظرفیت مدیریت" مبادرت به انجام بیش از 3000 پروژه مشاوره ای و پژوهشی برای سازمان های دولتی و بنگاه های خصوصی نموده است وهمزمان در طی این مدت با اجرای دوره های آموزشی متنوع در حوزه مدیریت افتخار پرورش و توسعه بیش از دویست هزارمدیر و کارشناس را در سطح کشور دارد.

در برهه کنونی که یکی از مشكلات اساسی کشور بالا بودن نرخ بیکاری بویژه در میان جوانان دانش آموخته دانشگاهی می باشد، سازمان مدیریت صنعتی با درک اهمیت این مساله و ضرورت حل آن و قائل بودن به مسئولیت سازمان در یاری رساندن به دولت برای حل این مساله اقدام به ایجاد " مرکز توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور" نموده است.

تشریح فعالیت های مرکز كاريابي و توسعه اشتغال دانش آموختگان کشور:

مرکزكاريابي و توسعه اشتغال دانش آموختگان با هدف کمک به کاهش نرخ بیکاری دانش آموختگان در رشته های وابسته به مدیریت در سطح کشور تمركز بر توسعه مهارت های مورد نیاز جهت استخدام افرادی که از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فارغ التحصیل شده اند؛ مي نمايد.

این مرکز با اذعان بر این واقعیت که دانش آموختگان دانشگاهی در کشور از مهارت های لازم برای انجام وظایف محوله در فضای کاری برخوردار نیستند و همین امر سبب می شود که شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تمایلی به جذب ایشان نداشته باشند، اقدام به طراحی دوره های آموزشی حرفه ای با هدف ارتقاء مهارت های لازم به تفکیک هر یک از مشاغل موجود در حوزه های کارشناسی مدیریت نموده است.

مخاطبین این دوره ها که تحت عنوان " دوره های آمادگی استخدام" ارائه می گردند، عمدتاً دانش آموختگانی هستند که از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته های وابسته به مدیریت فارغ التحصیل شده و به دنبال استخدام به عنوان کارشناس در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی هستند. شایان ذکر است در طراحی این دوره ها از مدل زیر استفاده گردیده است.


1.jpg


شایان ذکر است ساختار دوره های آموزشی آمادگی استخدام دارای بخش هایی به شرح زیر می باشد:

  1. بخش عمومی : این بخش با ارائه یک دوره آموزشی کاملا حرفه ای و مهارت گرا، تمرکز بر شایستگی هایی می نماید که هر کاربر مستقل از شغلی که عهده دار می شود باید واجد آن ها باشد.
  2. فرایند ارزیابی: متقاضیان پس از گذراندن دوره عمومی وارد فرایند ارزیابی می شوند، در این فرایند با استفاده از تکنیک مصاحبه و تست های استاندارد روانشناختی و همچنین با در نظر گرفتن علائق فرد ، دوره تخصصی مناسب به فرد متقاضی پیشنهاد می گردد.
  3. بخش تخصصی: این بخش با ارائه یک دوره آموزشی کاملاٌ حرفه ای و مهارت گرا تمرکز بر شایستگی هایی می نماید که هر کاربر با توجه به شغل انتخابی خود باید در پی توسعه و تقویت آن ها باشد.
  4. کارآموزی: متقاضیان پس از طی بخش تخصصی وارد مرحله کارآموزی می شوند. در این مرحله کارآموز بر اساس دوره تخصصی طی شده به شرکتی حائز شرایط جهت کارآموزی معرفی می گردد. مدت دوره کارآموزی برابر دو ماه خواهد بود و در طی آن شخص کارآموز در ارتباط مستقیم با مربی تعیین شده از سوی سازمان بوده و هر هفته گزارش کار خود را به ایشان ارائه می دهد.
  5.  معرفی جهت استخدام: در این مرحله متقاضیانی که مرحله کارآموزی را با موفقیت پشت سر گذرانده اند گواهینامه صلاحیت حرفه ای کارشناسی دریافت و به دو صورت زیر به شرکت های متقاضی استخدام معرفی می گردند.

5/1- سازمان مدیریت صنعتی با تکیه بر 55 سال فعالیت آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره ای اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی ارزشمندی مشتمل بر مدیران شرکت ها در سطوح مختلف نموده است. در این مرحله سازمان به منظور معرفی دانش آموختگانی که دوره های آمادگی استخدام را با موفقیت طی نموده اند از بانک اطلاعاتی فوق استفاده نموده و امر استخدام ایشان را تسهیل می نماید.

5/2-در این مرحله، سازمان مدیریت صنعتی طی قرارداد انحصاری که با مجموعه دانش‌بنیان ایران‌تلنت منعقد نموده است فرایند استخدام افرادی که گواهینامه صلاحیت حرفه ای دریافت کرده‌اند را تسهیل خواهد نمود.

ایران‌تلنت بزرگترین وبسایت استخدامی ایران است که نزدیک به یک میلیون نفر از جامعه متخصصان و مدیران ایرانی به عضویت آن در آمده اند و بالغ بر ۵۰۰۰ شرکت معتبر داخلی و خارجی، استخدام های خود را از طریق آن انجام میدهند. ایران‌تلنت طی این سالها به عنوان سایت استخدامی پیشرو در کشور، با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا در فضای مجازی، فعالیت خود را گسترش داده است.

 

به واسطه همکاری استراتژیک سازمان مدیریت صنعتی با این مجموعه و ارتباطات قابل توجه این مجموعه با شرکتهای معتبر کشور، امکانات ویژه و منحصربفردی برای تمامی فارغ‌التحصیلان دوره‌های آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی در ایران‌تلنت  (www.irantalent.com) فراهم شده است. طبیعتا این امکانات برای فارغ التحصیلانی پیاده سازی می‌شود که اولا در ایران‌تلنت رزومه داشته باشند و ثانیا تاییدیه آنها توسط سازمان مدیریت صنعتی به ایران‌تلنت اعلام گردد.

این امکانات عبارتند از:

از آنجا که فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها، از تایید معتبرترین نهاد آموزشی کشور در حوزه مدیریت یعنی سازمان مدیریت صنعتی برخوردارند، در کنار رزومه و نام آنها برچسب ویژه‌ای با عنوان "تایید شده توسط سازمان مدیریت صنعتی در حوزه X" قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب هنگامی که برای موقعیت شغلی مدنظر خود رزومه ارسال نمایند، در لیست رزومه‌ها بصورت کاملا متمایز از رزومه های دیگر معرفی شده و برجسته می‌گردند.

اصولا پس از انتشار هر آگهی شغلی توسط سازمانها، ایران‌تلنت رزومه هایی که با شرایط مدنظر کارفرمایان سازگار باشد به آنها پیشنهاد خواهد کرد.

طبق پروتکل همکاری سازمان با ایران‌تلنت، رزومه های فارغ‌التحصیلان دوره‌های آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی نسبت به سایر رزومه‌هایی که با شاخص‌های مدنظر کارفرمایان تطابق دارند از اولویت بالاتری برخوردار است و بالاتر از سایرین به کارفرمایان نمایش داده خواهد شد.

در هنگام جستجوی سازمانها بر روی بانک رزومه ایران‌تلنت نیز رزومه فارغ التحصیلان این دوره‌ها متمایز از دیگر رزومه‌ها خواهد شد و به صورت ویژه به کارفرمایان نمایش داده می‌شود.

داشتن گواهینامه سازمان مدیریت صنعتی به معنای تایید توانمندی‌های فنی فرد در حوزه‌های تخصصی رشته مدیریت می‌باشد. براساس تجربه ای که از همکاری با سازمانهای بزرگ ایجاد شده است، می‌دانیم که مدیران جذب و استخدام سازمانها به دنبال رزومه هایی هستند که از لحاظ فنی مورد تایید و اطمینان باشند. بنابراین افرادی که تاییدیه سازمان را دارا باشند و به این ترتیب سازمانها از توانمندی تخصصی آنها اطمینان حاصل کنند، قطعا در اولویت خواهند بود.

در همین راستا در بخش جستجوی بانک رزومه ایران‌تلنت، فیلتر جداگانه‌ای برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است تا بتوانند به رزومه‌های کارجویان دارای گواهینامه سازمان مدیریت صنعتی دسترسی پیدا نمایند و هر چه سریعتر به استخدام آنها مبادرت ورزند