آغاز به کار چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
ﺳﻪشنبه,25 دی, 1397

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، "چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی" ، 25 دی ماه  با موضوع "سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM 4.0)"  با حضور مقامات، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کشور و متخصصان این حوزه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما  آغاز به کار کرد.


بنا به این گزارش، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و ریاست این کنفرانس اظهار کرد: اهداف اولیه این کنفرانس، ادبیات سازی، جریان سازی، تبادل تجربیات و دانش در حوزه مدیریت منابع انسانی بوده که خوشبختانه در این 14 سال به آن دست یافته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: یکی از ماموریت های عمده این کنفرانس، معرفی روندها و پارادایم های نوین منابع انسانی بوده که طی این سال ها استانداردها و موضوعات نوظهور را نیز معرفی کرده است.

ریاست کنفرانس توسعه منابع انسانی خاطرنشان کرد: پذیرش روندها و پارادایم های جدید نیاز به فرهنگ سازی توسط مدیران ارشد سازمان ها و بنگاه ها و مدیران منابع انسانی دارد.

کیانی بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی پارادایم "جامعه 5 (Society 5.0)" بعنوان رویکرد جدید پس از انقلاب صنعتی چهارم پرداخت و زیرساخت ها و الزامات مهم مدیریت منابع انسانی در جامعه 5 را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، هدف غایی در رویکرد جامعه 5 را که بر مبنای "رایانش شناختی" و "اینترنت افراد" پایه گذاری شده است، "رفاه اجتماعی"  و توسعه مسئولیت های اجتماعی سازمانی و شرکتی عنوان نمود.

کیانی بختیاری با اشاره به ضرورت آماده سازی کشور برای مواجهه، پذیرش و توسعه موج چهارم صنعت و جامعه 5 ، اظهار داشت: برای تسهیل پذیرش و توسعه این رویکرد 5 دیوار و مانع باید فرو ریخته شود که عبارتند از "تفکر دولتی"، "قوانین بازدارنده"، "موانع نوآوری فناورانه"، "عدم تعهد منابع انسانی" و "پذیرش کاربران".


مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ،  از استقرار پيش‌نياز‌هاي تحقق جامعه 5 در کشور از جمله "ایجاد اکوسیستم و پلتفرم های مدیریت منابع انسانی بر اساس نیاز همه ذینفعان"، "توسعه پژوهش های کاربردی و مساله محور از طریق جمع سپاری و شبکه گستری"، "استقرار صنعت 4 در بسياري از صنايع كشور به‌عنوان پيش‌نياز جامعه 5"  نام برد و بر تناسب قوانين و مقررات كشور با اقتضائات صنعت 4 و جامعه 5 تاکید نمود.

وی برخی از ویژگی های جامعه 5 در حوزه منابع انسانی را، تحول رهبری، نظام های انگیزشی، کارمندیابی، بازتعریف مدیریت منابع انسانی و تغییر پارادایم های آن عنوان نمود.

کیانی بختیاری برخی از ویژگی های مدیران منابع انسانی در جامعه 5 را شامل مهارت های کسب و کار دیجیتال، هم افزایی ها، چابک اندیشی ها، مواجهه با پیچیدگی ها، مدیریت تضاد ها، توانایی دیدن مشاهده تصاویر بزرگ، توانایی مدیریت کارکنان با فرهنگ های متنوع و فهم بازارهای بین المللی اظهار نمود.

وی ضمن بیان برخی از تمایزات جامعه 4  و جامعه 5 در حوزه مدیریت منابع انسانی اظهار داشت: در جامعه 5 کارکنان سازمان ها و بنگاه ها کلیدی ترین جامعه را تشکیل می دهند و سازمان از نگاه آنان دیده می شود.

کیانی بختیاری افزود: در جامعه 5 از کارراهه کارکنان از بدو ورود به کار تا پایان آن برای ارتقا تجربه کارکنان و از شبکه های اجتماعی بمنظور کارمندیابی استفاده می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ،  تاکید نمود: سازمان ها باید خود را برای مشاغل جدید همچون متخصص داده کارکنان، یکپارچه سازی هوش مصنوعی، عامل ایجاد ارزش و ... آماده نمایند.

وی خاطرنشان کرد: منابع انسانی نیز باید قابلیت هایی همچون کار با کلان داده ها و استفاده از تکنولوژی های متنوع را یاد بگیرند که این مهم توسط بازار کار شناسایی و پرورش داده می شود و از طریق یادگیری با انجام تجربه میسر می گردد.

در این کنفرانس نسرین جزنی، دبیر کمیته علمی نیز گزارشی از اهداف برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: طی 14 سال گذشته 3805 مقاله، 998 تجربه و 300 هزار نفر ساعت آموزش در کنفرانس های توسع منابع انسانی ارائه گردیده است.

1 - 50 Next
خانه