همایش پایانی هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود
 

همایش پایانی هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود

همایش "هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی" یکم تیرماه سال جاری با حضور مسئولین، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.
شنبه، 07 خرداد 1401 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، همایش "هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی" یکم تیرماه سال جاری با حضور مسئولین، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

بنا به این گزارش، برای حضور در فرایند این جایزه ملی ، استقبال مطلوبی از سوی شرکت‏های پالایش گازی صورت پذیرفته و تمامی پالایشگاه‏های گاز کشور در هفتمین دوره این جایزه حضور دارند که این موضوع نویدبخش اثربخشی و موفقیت جایزه ملی مدیریت انرژی و توسعه فرهنگ مدیریت و کاهش مصرف انرژی در کشور است.

جایزه ملی مدیریت انرژی در راستای سیاست‏های کلی اصلاح الگوی مصرف ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به انضمام قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، با هدف اشاعه فرهنگ صرفه‏جویی و ایجاد زمينه‌هايی براي ارتقاء سطح توانمندي و توسعه مديريت و كمك به هم‌افزايي دانش و تجربه سازمان‏ها در زمينه مديريت انرژي و کمک به شرکت‏هایی که قصد دارند مسیر خود را با رویکردی داوطلبانه و التزام عملی به مسئولیت‏های اجتماعی خود، در سطحی بالاتر از حداقل‏های استاندارد ادامه دهند، شکل گرفت.

بر همین اساس سازمان مدیریت صنعتی از سال 94 و با جلب همکاری و همراهی اصلی‏ترین نهادهای قانون گذار و ناظر در زمینه انرژی شامل " معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری"، "شرکت بهینه سازی مصرف سوخت"، "سازمان انرژي‌هاي تجديد پذير و بهر‌وري انرژي برق" و "سازمان ملی استاندارد ایران"، نظام "جایزه ملی مدیریت انرژی"را پایه گذاری کرده و "دبیرخانه جایزه ملی مدیریت انرژی" به عنوان اصلی‏ترین مرجع برای ارزیابی عملکرد مدیریت انرژی در کشور شناخته می‏شود.

 

جایزه ملی مدیریت انرژی در 4 بخش اصلی شامل صنایع و فرایندهای انرژی بر، محصولات و تجهیزات انرژی بر، ساختمان های غیر مسکونی اداری، و پروژه های صرفه جویی انرژی به شرکت‏های متقاضی اعطا می‏گردد.

بر اساس الگوی تدوین شده برای ارزیابی در این جایزه، موضوعات سیستمی و مدیریتی با در نظر گرفتن شاخص‏های مصرف و نتایج حاصل از فرایندها و همچنین اقدامات بهبود انجام گرفته، بصورتی متوازن مورد بررسی قرار می گیرد.

این الگو از یکسو به استانداردهای معیار مصرف، قانون و تعهد شرکت‏ها به رعایت مفاد آن توجه نموده و از سوی دیگر وضعیت گذشته و حال و بهبودهای انجام گرفته را در مورد میزان مصرف انرژی مد نظر قرار داده و نیز نگاهی عمیق به رعایت اصول سیستمی و مدیریت داشته و این سه وجه را در کنار یکدیگر قرار داده است.

بررسي‏ها و ارزيابي‏هاي اين جايزه علاوه بر فعاليت‏هايي كه در اين خصوص توسط كميته علمي و كميته راهبري صورت مي گيرد، توسط ارزيابان متخصص، مجرب، آموزش ديده و گزينش شده از سوی دبيرخانه جايزه ملي مديريت انرژي، با مراجعه حضوری و یا مجازی در شرایط کرونایی کشور به سايت اجرايي شركت‎های متقاضي در قالب تيم‏هاي 3 یا 2 نفره، در یک بازه زمانی 3 ماهه انجام شده است.

تصاویر
  • همایش پایانی هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: